Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "2040"
Mrzí mne že jste zapoměl na důl Václav v Kralupech u Chomutova. Pracoval tam manžel mojí paní bytné z Ahníkova a nosil domů "domáčky".
Prosím podejte zprávu na * zepp.dalibor@tiscali.cz
Dalibor.
Skvělé strány o geologii nejen Krušných hor i podhůří, o historii dobývání rudné i nerudné a související historii osídlení. A nekonečný příběh. Nekonečný proto, že celé území je nesmírně bohaté množstvím pozůstatků těžby z různých období, počínaje už pravěkem a bude tak možno stále objevovat a zpracovávat další lokality, mnohdy dosud nezdokumentované. Jistě bude mezi jinými velkým tématem podrobné prozkoumání a popsání jednotlivých lokalit úžasného území mezi Vysokou pecí a Horním Jiřetínem, zejména pak okolí zámku Eisenberg, dnes nazývaném z neznalosti Jezeřím. Prozatím zřejmě nejrozsáhlejší průzkum zde prováděl Dr. Jan Marek, žel jeho práce byla zadavetelem limitována zaměřením na stabilitu svahů hor v průběhu probíhající uhelné povrchové těžby. Přesto poodkryla pozoruhodnou historii rudního dobývání a souvisejícího, dnes už zaniklého dávného osídlení této části území. Držím palce.
Dobrý den, děkuji za pochvalu i za námět. Už jsem o této oblasti uvažoval a sehnal i nějaké materiály, ale nejzajímavější části se nachází v národní přírodní rezervaci. Bohužel se často najdou jedinci schopní i na takováto mineralogicky bezcenná místa vyrazit s krumpáčem, takže pokud bych o těchto lokalitách psal, chtěl bych se nejdříve domluvit se správcem, zda jejich zveřejnění neohrozí nějaké chráněné zájmy.

Martin Kunz
Dobrý den
líbil se mi mimo ostatní váš článek o Volini s lokalitou Schellitu. Popisujete lokalitu pod silnicí v ostré zatáčce atd. Tak jsem si řekl - príma popis a dle mapky tam vyrazil. Byl už jsem tam 2x ale bohužel lokalitku se mi nepodařilo najít. Chtěl bych vás požádat, zda je to možné (nechci vás krátit o čas) zaslat náčrtek situace na mapce, protože už mě nenapdá kde to může být. Velice děkuji a také za vaše inspirující stránky . Jsem sběratel amatér a hledám pro radost - rozhodně bych nedevastoval jakoukoli lokalitu ( bohužel se s tímto jevem setkávám) S pozdravem Vladimír Vágner
Dobrý den pane Vágnere,
možná jste již tak učinil, ale pokud ne, kontaktujte přímo autora článku (mail najdete v sekci 'O stránkách'). Nevím, kdo z kolegů je pod tím podepsán, ale věřím, že Vám vyjdou vstříc. Veřejně sem nikdo přesnou lokalizaci jakéhokoliv naleziště udávat rozhodnè nebude.

Martin Virt, DiS
13.11.2018 23:52:48
Mathiass
Copyright © Martin Virt 2007-2017, when no specific author is mentioned.
All rights reserved by authors, except when otherwise stated.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one