Oba díly publikace Horní města Krušných hor
Oba díly publikace Horní města Krušných hor
23.5.2016 Vážení šutráci a příznivci našeho webu. Dnes si vás po dlouhé době dovolím obtěžovat s recenzí na dvě výjimečné knihy, které v nedávné době vyšly.
Měl jsem v plánu ji napsat už někdy v březnu, ale jednak jsem v poslední době líný jako veš a druhak klasické recenze psát neumím (tudíž se o ní ani nebudu pokoušet), takže to na sklo dávám teprve teď.
9.9.2015 V minulých článcích (např. zde) jste se mohli dočíst, jak se v mé sbírce ocitlo několik radioaktivních minerálů. Po zakoupení vojenského intenzimetru IT-65 se nějak samy od sebe začaly množit a tak jsem hledal, jak by se s nimi mělo správně zacházet, jak a kde je skladovat a čím mohou být vlastně nebezpečné. Publikace Here be Dragons - The Care and Feeding of Radioactive Minerals od Allysson Rowan je přesně to pravé pro sběratele nedbající základního pravidla pro sbírání radioaktivních minerálů, které zní "nesbírat je". Slovy "Zde jsou draci" bývala na starých mapách označována nebezpečná a neprozkoumaná místa, takže než se do těchto míst vydáte, je dobré o nich něco vědět. Zde je odkaz
 
17.7.2015 Jak na stránkách přibývá lokalit a článků, je stále náročnější udržovat jejich obsah aktuální, zejména kvůli technické zastaralosti a složitosti. Proto jsem se na pár týdnů usadil k počítači, ve 30 stupňových vedrech to byla stejně asi jediná možná činnost, a stránky komplet převedl do nové podoby s využitím všeho, co Webgarden nabízí. Doplazit se v tom parnu s foťákem na některé lokality jsem ještě zvládnul, takže jsem u nich doplnil aktuální stav, přidal nebo vyměnil fotky a občas se mi podařilo sehnat i nějaké  nové informace. Komplet jsem změnil strukturu stránek takže vyhledávače z toho budou zpočátku trochu zmatené, ale to by se časem mělo srovnat. Tímto je nová verze stránek uvedena do provozu a příště už konečně zase přidáme něco o šutrech .
Hrib_smrkovy1xx.jpg
19.9.2013 I tohle je výsledkem jedné z mých šutráckých vycházek, byť s jiným zakončením, než jsem si představoval
Před třemi týdny, na přelomu srpna a září jsem se opět vybral na hory, nahrabat si něco z pokladů, které nám nabízejí. Už ráno začalo báječně, když mně ve vlaku napadla otázka ...
Copyright © Martin Virt 2007-2017, when no specific author is mentioned.
All rights reserved by authors, except when otherwise stated.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one